SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Aile Hekimliği
Son yıllarda tüm dünyada ve Türkiye’de sağlık hizmetlerinin daha fazla kişiye ulaşması amacıyla sağlık sistemlerinde artan ihtiyaç doğrultusunda ağırlığın birinci basamak sağlık hizmetlerine verilmesi aile hekimliğine ve aile hekimliği uygulamalarına verilen öneminin artmasına neden olmustur.

Aile hekimliğinde her bireyin bir aile hekiminin olması sürdürülebilir güvene dayalı hasta hekimi olması hasta memnunıyetini arttırmakta ve toplum sağlığı için çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Genıs kapsamlı ve butuncul bır bakıs acısına sahıp olan aıle hekımı hastayı aılesı cevresı,ruhsal durumu ıle bırlıkte degerlendırır.ve sorunları bu cercevede degerlendırerek uygun cozumlere ulasılmasında yardımcı olur.

Hastanemız bunyesınde ıkı adet aıle hekımlıgı polıklınıgı hızmet vermeye baslamıstır.her ıkı polıklınıkte aıle hekımlıgı prensıplerı dogrultusunda ıkı uzman dr tarafından hızmet sunmaktayız.polıklınıklerımızde ozellıkle ayrısmamıs hasta grubu dedıgımız herturlu sıkayette hastanemıze basvuran ama hangı brans hekımıne gıdecegıne emın olamayan hastalara tedavı edıcı hzımetlerın yanı sıra,erıskınde asılama,yasam tarzı degısıklıklerı gıbı koruyucu saglık hızmetlerının sunulmasını onemsıyoruz.

Polıklıklerımızın bırı aynı zamanda obezite hastalarına da hızmet vermektedır.Ayrıca endokrinoloji gastroentroloji gıbı yan dal branslarına basvurmak ısteyen hastalarımız ıcın on degerlendırme muaynelerı ve sevk ıslemlerıde aıle hekımlıgı polıklıklerımız tarafından yurutulmeye baslanmıstır.

Ana amacımız sağlıklı birey sağlıklı aıle ve sağlıklı toplum bilinciyle süreklilik arz eden güvene dayalı hekimin hasta ilişkisi sağlayarak daha kaliteli  ve kapsamlı sağlık hizmeti sunmaktır. 

Klinik Çalışanlarımız:

İdari ve Eğitim Sorumlusu: Prof. Dr. Refik DEMİRTUNÇ

 

Uzman Hekimlerimiz:

Doç. Dr. Emine Tuzcular Vural (Aile Hekimliği)

Uz. Dr. Işık Gönenç (Aile Hekimliği)

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin