SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sağlık Tesisimizde Türkiye Klinik Kalite Programı
           Kanıta dayalı tıp uygulamaları ile doğru teşhis ve tedavinin sağlanması, hataların önlenmesi, bakım sürecinin iyileştirilmesi ve en iyi sağlık sonuçlarına ulaşılması amacıyla başlatılan Türkiye Klinik Kalite Programı kapsamında İstanbul ilinde, 27 Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Tesisimize saha ziyareti gerçekleştirildi. 

           Ziyarete, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Klinik Kalite Daire Başkanı Dr. Mahir ÜLGÜ, İstatistik, Analiz ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İbrahim DOLUKÜP ve Klinik Kalite Daire Başkanı İbrahim KÖSTEKLİ, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Dr. Nadir M. ÖNGÜN, İl Sağlık Müdürlüğü İl Performans Kalite Koordinatörü Songül YANIK, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yard. Uzm. Dr. Efe Serkan BOZ, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali Hiz. Müdür Yard. Yük. Bilg. Müh. Neriman ŞEN, Bilbest Yazılım A.Ş Proje Sorumlusu Nurol GENÇYILMAZ katıldı.

Ziyarette; “Klinik Kalite Veri Toplama ve Doğrulama Süreci” hakkında gelinen nokta ve bu aşamadan sonra yapılması gerekenler, “Klinik Kalite İyileştirme Süreci”nde yapılması gerekenler, verilmesi gereken geri bildirim ve bu amaçla dizaynı yapılan gösterge panelinin taşıdığı özellikler ile yeni sağlık olguları içinde klinik kalite kapsamına alınacak olan konular paylaşıldı. HBYS sistemi üzerinde yapılan “Klinik Kalite Veri Toplama ve Doğrulama Süreci” çalışmaları ile gönderilen data-alınan fed back'ler karşılıklı istişare edilerek toplantı sona erdi.

   


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin