SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göz Hastalıkları
Göz Kliniğimiz 1936 yılından bu yana göz hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisi alanında hizmet vermektedir. 2010 yılından itibaren yeni binasında Sadık Eratik Göz Klinikleri adıyla hizmetini sürdürmektedir. Klinik; günde ortalama 450 poliklinik sayısı,200 yan dal poliklinik sayısı, yılda ortalama 5000-5500 ameliyat sayısı, 29 yatak kapasitesi, 6 ameliyathanesi, çok çeşitli cihaz ve teknik donanımıyla, gerek çalışanları gerekse hastaları için son derece modern ve konforlu, aynı anda bir çok ameliyatın yapılabileceği fiziksel koşullara sahip olup merkez binadan ayrı bir binada hizmet vermekte ve alanında Türkiye’nin önemli göz klinikleri arasında yer almaktadır. Hekimleri, hemşireleri ve yardımcı personelden oluşan deneyimli kadrosu ile poliklinik ve acil poliklinik hizmetlerinin yanı sıra göz hastalıklarına özgü birimlerden oluşan yan dal hizmetleri de verilmektedir. Hastanemizin yan dal hizmetleri kornea, retina, glokom, şaşılık ve oküloplasti birimlerinden oluşmaktadır.

Hastalıkların ileri tetkikleri için kullanılan anjiyografi, göz tomografisi, görme alanı, kornea kalınlık ölçer (pakimetri) ve göz ultrasonunun yanı sıra ameliyat dışı tedavi için kullanılan Yag ve Argon lazer cihazları da kliniğimizde bulunmaktadır. Kliniğimizde katarakt, glokom cerrahisi,  vitrektomi ve kornea naklini (keratoplasti) içeren göz içi cerrahilerin yanı sıra şaşılık, göz kapağı ile beraber göz çevresi dokuların hastalıkları ile ilgili oküloplastik cerrahi gibi göz dışı cerrahiler de uygulanmaktadır. Ameliyatlarımız erişkin ve çocuk hastalarda genel ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Göz Kliniğine bağlı ayrıca Göz Bankası da bulunmakta olup, kornea birimi tarafından gerçekleştirilen kornea nakil ameliyatları ile farklı teknikler kullanılarak hastalıklı korneanın ilgili parçasına cerrahi uygulanmaktadır. Kornea nakli ile az gören  yılda ortalama 420-480 hasta sağlığına kavuşmaktadır.

Uzmanlık eğitimi verilen klinikte; asistanlar yoğun çalışma temposu içinde eğitilmekte ve bilimsel araştırmalara katılmaları teşvik edilmektedir. Kliniğin yaptığı bilimsel çalışmalar yurt içi, yurt dışı dergilerde ve kongrelerde yayınlamakta ve tüm bilimsel gelişmeler yakından takip edilmektedir.

Klinik Çalışanlarımız:

İdari ve Eğitim Sorumlusu: Doç. Dr. Didem SERİN (Göz Hastalıkları Uzmanı)Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin