SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

3-4 Mart 2016 Böbrek Hastalıkları Günleri Sempozyumu Yapıldı.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin iş birliğiyle düzenlenen Haydarpaşa Böbrek Hastalıkları Günleri Sempozyumu 3-4 Mart 2016 tarihlerinde Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Haydarpaşa yerleşkesinde yapıldı.

Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER’in de katıldığı açılış töreninde; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet ERDÖL, Medeniyet Üniversitesi Rektörü İhsan KARAMAN, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanı Tümgeneral Gürsel ÖZTÜRK ve  Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. İbrahim YEKELER birer konuşma yaptılar.

Dr.Siyami ERSEK Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr.Mehmet EREN de bir Panelimizde Oturum Başkanı olarak görev yaptı.

Konuşmalardan sonra, Biyolog Zinnur OLGUN tarafından, Geçmiş ile Geleceğe Haydarpaşa Yerleşkesi konulu bir fotoğraf sunusu gösterildi.

Daha sonra Bilimsel Etkinliklere geçildi.

Hekim oturumunda, toplam 7 panelde 20 farklı konu tartışıldı. 7 Nefroloji, 6 Üroloji, 6 Kalp ve Damar C, 3 Dahiliye, 2 Kardiyolog, 2 Genel Cerrah, 3 Anestezist, 1 Radyoloji ve 1 Romatoloji uzmanı konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev yaptı.

Hemşire oturumunda, toplam 5 panelde 15 farklı konu tartışıldı. 7 Hemşire, 2 Anestezi Uzmanı,2 Biyomedikal mühendisi, 1 Tıbbi Teknolog, 1 Eczacı, 1 Perfüzyonist, 1 Klinik Psikolog konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev yaptı.

80 i Hemşirelik ve Teknisyen grubu olmak üzere Toplam 318 katılımcı kaydı alındı.

Ayrıca,  “Kronik Hastalara Bütüncül Yaklaşım” oturumunda Kronik Hastalıklarda Drama İnteraktif eğitimi büyük ilgi gördü.

Piyano Sanatçısı Tuluyhan UĞURLU’ nun muhteşem performansıyla sergilediği piyano resitali katılımcıları adeta büyüledi.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin