SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Beyin ve Sinir Cerrahisi
Kliniğimiz 1949 yılında Türkiye'de Nöroşirürjinin kurucusu olarak kabul edilen Op. Dr. Hami Dilek tarafından bu dalda ihtisas veren ilk klinik olarak kurulmuştur.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği halen 4 adet birinci basamak yoğun bakım, 5 adet pediatrik ve 19 adet erişkin olmak üzere toplam 28 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Her gün 2 elektif ameliyathane ve ayrıca 24 saat acil ameliyathanede yıllık ortalama 800 civarında ameliyat yapılmaktadır. Yine kliniğimiz yataklarına yıllık ortalama 1200 civarında hasta yatırılmakta ve hergün çalışan 2 adet polikliniğimizde yıllık ortalama 25.000 hastaya ayaktan poliklinik hizmeti verilmektedir.

Kliniğimizde İdari ve Eğitim Sorumlusu dahil toplam 7 nöroşirürji uzmanı, 5 nöroşirürji asistan doktor olarak görev yapmaktadır. Ayrıca 6 klinik hemşiresi, 3 ameliyathane hemşiresi, 6 klinik yardımcı personeli,3 ameliyathane yardımcı personeli kliniğimizde hizmet vermektedir.

Deneyimli kadroya sahip kliniğimizde çocukluk ve yetişkin her yaş grubunda beyin, omurga, omurilik ve periferik sinir ana başlıklarındaki her türlü ameliyat acil ve elektif şartlarda yeterli techizat ve teknik donanım eşliğinde başarıyla yapılabilmektedir.

 Eğitim Görevlileri:

İdari Sorumlu: Op. Dr. Hakan SOMAY (Beyin ve Sinir Cerrahisi)

--------------İçerikler buraya gelecek.--------------

Detaylar için tıklayınız

 

Eğitim Sorumlusu: Doç. Dr. Merih İŞ (Beyin ve Sinir Cerrahisi)

--------------İçerikler buraya gelecek.--------------

Detaylar için tıklayınız

 

 Başasistanlar:

    

 

 Uzman Doktorlar:

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin