SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Nefroloji
Tarihçe

Hastanemiz  2. Dahiliye Servisinde Klinik şefi Uz.Dr.Yıldız BARUT Ve Uz.Dr. Doç.Dr Funda M. TÜRKMEN tarafından nefroloji hastalarının takip ve tedavisi yapılmaya başlandı. Aynı zamanda hem 24 saat acil hem de kronik hemodiyaliz hastalarına hizmet veren hemodiyaliz ünitesi faaliyete sokuldu.  Uz.Dr. Yıldız BARUT’un emekli olmasıyla Doç.DR. Mehmet SÖKMEN klinik şefi olarak atandı . Ardından idari göreve geçti.

2008 yılında 4. Dahiliye Kliniğinde Doç.Dr. Murat Duranay’ın klinik şefi  atanmasıyla “Nefroloji Kliniği” kuruldu. Doç. Dr. Mustafa Canbakan, UZ.Dr.Nazım Denizli, Uz.Dr. Pınar Seymen klinikte görevli uzman doktorlardı. Doç.Dr. Murat Duranay’ın görevden ayrılmasından sonra 2. Dahiliye Kliniği “Nefroloji Kliniği” olarak tefriş ettirildikten sonra Doç.Dr. Gülizar Şahin-Şef Muavini olarak-, Doç. Dr. Mustafa Canbakan, Uz.Dr.NazımDenizli,Uz.Dr.Semih Gül  ile çalışmaya devam etti. Doç.Dr. Abdülkadir Ünsal vekaleten klinik şefi  görevini sürdürdü.

2013 yılında göreve başlayan Prof. Dr. Süheyla Apaydın İdari ve Eğitim Sorumlusu olarak görev yaptı. Klinikte;  Prof. Dr. Süheyla Apaydın , Doç. Dr. Melike Betül ÖĞÜTMEN (İdari Sorumlu) dur. Doç.Dr. Gülizar Şahin (Eğitim Sorumlusu), Doç. Dr. Mustafa Canbakan, Uz. Dr. Nazım Denizli, Uz. Dr. B.Çağlar Ruhi  görev yapmaktadır.

Nefroloji Kliniği Yataklı Servis

Yataklı Servis 15 yatakla hizmet vermektedir. Sorumlu Hemşire VaridetDayanç olup  5 hemşire, 5 personel ile hasta bakımı ve takibi sürdürülmektedir.

Nefroloji servisinde yatan hastaların günlük takip ve tedavileri yapılmakta, tüm hastaneyeve Zeynep Kamil Hastanesine konsültasyon hizmetleri verilmektedir.

Diyaliz

Poliklinik Hemodiyaliz Ünitesi biri sorumlu Semra Yılmaz olmak üzere 5 hemşire, 3 personel ve   8 adet hemodiyaliz makinası (1 adet hepatit B, 1 adet Hepatit C)  ile haftada 6 gün 2 seans hemodiyaliz tedavi hizmeti sunmaktadır.

Acil hemodiyaliz ünitesi  biri sorumlu Fikriye Uzuner olmak üzere 4 Diyaliz teknikeri, 2 hemodiyaliz hemşiresi ile 24 saat sürekli acil hemodiyaliz hizmeti vermektedir.

Sürekli ayaktan periton diyalizi (SAPD)  Doç.Dr. Gülizar Şahin’in sorumluluğunda bir periton diyaliz hemşiresi Yasemi n Serin ile sürdürülmektedir.

Poliklinik

Haftanın 5 günü tam mesai süresince nefroloji polikliniği hizmet vermektedir.

Girşimsel İşlemler

Serviste mevcut olan ultrasonografi rehberliğinde geçici hemodiyaliz kateteri takılması, böbrek biyopsisi yapılması işlemi gerçekleştirilmektedir.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin