SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Üroloji
Hastanemiz bünyesinde üroloji ile ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisi alanında yıllık yaklaşık 50,000 hastaya hizmet verilmektedir. Kliniğimiz bünyesinde 11 uzman doktor, 8 asistan doktor, 10 hemşire ve 10 temizlik personeli çalışmakta olup, yılda yaklaşık 2500 ameliyat yapılmaktadır. Ayrıca Gün Hastanesinde yılda 1000 hastaya endoskopik işlem uygulanmaktadır. Kliniğimiz bünyesinde 36 yataklı servis, 2 ameliyathane, ayrıca ESWL, Ürodinami ve prostat biyopsisi gibi lokal işlemlerin yapıldığı 2 adet de girişim odası bulunmaktadır. Genel Üroloji polikliniklerine ek olarak Çocuk Ürolojisi polikliniği, Üroonkoloji polikliniği Taş Hastalıkları polikliniği ,Kadın Ürolojisi ve İnfertilite polikliniği belirli gün ve saatlerde hizmet vermektedir.

Hekimlerden hemşirelerine ve yardımcı personeline kadar deneyimli kadrosuyla yetişkin ürolojisi ve pediatrik üroloji alanında her türlü operasyon başarıyla yapılmaktadır. Genel olarak böbrek, mesane ve prostat tümörlerinde açık, endoskopik ve laparoskopik ameliyatlar, böbrek ve üreter taşlarında endoskopik, açık ve perkütan ameliyatlar, çocuk ürolojisinde doğumsal ve edinsel birçok ameliyat (VezikoüreteralReflü, inmemiş testis, hipospadias gibi) farklı tekniklerde yapılmaktadır. Kliniğimizde ESWL (Taş Kırma) başarı ile uygulanmaktadır. Transrektal USG kılavuzluğunda prostat biyopsisi alınmakta, ayrıca ürodinami ve üroflowmetri hizmetleri de verilmektedir.

Uzmanlık eğitimi verilen klinikte asistanlar yoğun çalışma temposu içinde yetişmekte haftada 2 gün eğitim seminerlerine katılmakta ve bilimsel araştırmalara katılmaları teşvik edilmektedir. Kliniğin yaptığı pek çok çalışma her yıl yurt içi ve yurt dışı dergilerde ve kongrelerde yayınlanmakta ve tüm bilimsel gelişmeler yakından takip edilmektedir.

 İdari Sorumlusu:

Doç. Dr. Ferudun ŞENGÖR (Üroloji Uzmanı)

 Eğitim Sorumlusu:

Doç. Dr. Metin İshak ÖZTÜRK (Üroloji Uzmanı)Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin