SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hastane Yöneticisi/Başhekim
Doç. Dr. Hasan KAYABAŞI

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1999-2001 yılları arasında Van 6 nolu sağlık ocağında ve Van Doğum evinde çalıştıktan sonra İstanbul Kağıthane Belediyesi’nde hekim olarak atandı.

 2002 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda başladığı İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini 2007 yılında tamamladıktan sonra Ağrı Patnos Devlet Hastanesinde İç hastalıkları Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı.

2008 yılında İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim  ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Kliniği’nde başlamış olduğu Nefroloji yan dal eğitimini Dicle Üniversitesi Nefroloji Bilim Dalı'nda Yardımcı Doçent olarak 2011 yılında tamamladı. Bir süre Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak öğretim üyeliği görevi yaptı.

2012 yılında Doçentlik ünvanı aldı ve aynı yıl DHY(Devlet Hizmet Yükümlülüğü) kapsamında Nefroloji Uzmanı olarak atandığı Yalova Devlet Hastanesi’nde Başhekim/ Hastane Yöneticisi olarak görev yaptı.

2014 yılında İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine İç Hastalıkları Eğitim Görevlisi olarak atandı. Palyatif Bakım Merkezi kurulmasında görev alarak Palyatif Bakım Merkezi sorumlu hekimliği ve İç Hastalıkları Kliniği Eğitim /İdari sorumluluğu görevi yaptı.

2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçerek Nefroloji Kliniğinin kurulmasına katkı sağlamıştır. Bir süre Nefroloji Kliniği Eğitim ve İdari sorumluluğu görevi yaptı.

02 Şubat 2017'den beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi/Başhekim görevini yürütmektedir.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel yayın bulunmaktadır.

Türk İç Hastalıkları Uzmanlığı Derneği ,Türk Nefroloji Derneği,European Renal Association - European Dialysis and Transplant Association, International Society of Nephrology bilimsel kuruluş üyelikleri bulunmaktadır.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin