SBÜ Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Duyuru<< Geri

Sağlık Tesisimizde Obezite Polikliniğimiz Açılmıştır.

Obezite Polikliniğimizde Uzm. Dr. Işık GÖNENÇ Hizmet Vermektedir.

2006 yılında İstanbul’da düzenlenen “Avrupa Obezite ile Mücadele Bakanlar Konferansı” nda imzalanan “Avrupa Obezite ile Mücadele Belgesi” ileobezitenin evrensel bir sağlık problemi olduğukabul edilmiştir.

 
 

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında doğru beslenme, hareketli bir yaşam gibi yaşam tarzı değişikliklerini önermek ve uygulanmasına yardımcı olmakvazgeçilmez bir unsurdur.

Tüm dünyadaobezite salgınındanbahsedilmektedir. Ülkemizde deobezite görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması-2010”raporunda göre Türkiye’de yetişkinlerdeobezite sıklığı erkeklerde %20, kadınlarda % 41,   toplamda ise% 30olarak bildirilmiştir.

Obezite; şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, eklem bozukluk ve ağrıları, felç, uykuapnesi, karaciğer yağlanması, solunum zorluğu, gebelikkomplikasyonları, adet düzensizlikleri, mantar enfeksiyonları,toplumsal uyumsuzluklar ve beraberinde ruhsal sorunlar gibi pek çok sağlık problemine neden olmaktadır.

 

Ülkemizde şişmanlığın artık bir halk sağlığı tehdidi olduğu öngörülerek Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı başlatılmış, bu program kapsamında hastanemizde Obezite Polikliniği faaliyet göstermeye başlamıştır.

Bir diyete başlamak ve onu sürdürebilmek zordur. Bu bilinçle size yardımcı olmaya çalıştığımız polikliniğimizde uygun hızda ve sürede kilo vermenizi amaçlamaktayız. Obezite polikliniğimizde kan testleri, vücut ölçümleri ve takipleri, diyet ve egzersiz önerileri yapılmaktadır.

Hepinize sağlıklı, mutlu günler dileriz.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin